Elektronik alışveriş yapma adımları

1. Almak istediğiniz ürünleri, ürün sayfalarında “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

2. Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili birim fiyat, adet, toplam tutar gibi bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını bu sayfada belirleyebilir veya sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir.

3. Kargo ücret bilgisini öğrenmek için sisteme adresinizi tanımlamış olmanız gereklidir. Üye girişi yaptıysanız sistemde tanımlı olduğu için ücreti göreceksiniz, eğer üye değilseniz veya misafir alışverişi yapacaksanız “Kargo Hesapla” butonuna tıkladığınızda açılan formda adres bilgilerinizi girdiğinizde konumunuza göre kargo hesaplaması yapılacaktır.

4. “Ödeme” işlemine geçmek için “ÖDEME >” butonuna tıklayınız. Ödeme sayfasında “Ödeme Bilgileri” için 3 seçeneğiniz bulunuyor:

4.a. Daha önceden bir üyelik oluşturduysanız sayfanın üst kısmındaki “Kayıtlı Müşteriler buradan giriş yapabilirler” butonunu tıklayarak giriş yapabilir, bu sayfadaki bilgilerin büyük bir kısmını tekrar girmek zorunda kalmazsınız.

4.b. Üyeliğiniz yok ise ve yeni bu siparişiniz ile birlikte bir üyelik oluşturmak isterseniz “Ödeme Bilgileri” kısmında siparişiniz için sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra “Hesap Oluştur?” kutusunu seçerek sitemizde üyeliğinizi oluşturabilir, bundan sonraki ziyaretlerinizde daha hızlı işlemler yapabilirsiniz.

4.c. Üyeliğiniz yok ise ve üye olmadan misafir alışverişi yapmak isterseniz “Hesap Oluştur?” kutusunu seçmezseniz sadece bu alışveriş için sizden istenen bilgileri iletmeniz yeterlidir.

5. Sepetinizdeki ürünleri şimdilik sadece “Banka Havalesi” yöntemi ile satın alabilirsiniz. Banka hesap bilgileri (IBAN) bir sonraki aşamada sipariş detaylarınız ile birlikte görüntülenecek olup ayrıca email olarak da tarafınıza ulaştırılacaktır. Ödemeyi bilgileri verilen Banka Hesabımıza yatırın. Lütfen ilgili Sipariş Numarasını havale dekontunun açıklama kısmına yazınız. Siparişiniz banka havalesi onaylanmadıkça işleme alınmayacaktır.

6. Şartları & Koşulları ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okudum ve kabul ettim kutucuğunu tıklayarak siparişinizi onaylayabilirsiniz.

7. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş detay sayfasına yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

8. Sipariş görüntüleme sayfası yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz